Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Ako Green Climber opäť dokonale vyčistil pozemok

čistenie pozemkov greenclimber svahová kosačka

Čistenie pozemkov a odstraňovanie náletových drevín je naša práca, ktorá nás baví a napĺňa. Asi najlepší je pohľad na pozemok po dobre vykonanej práci. Vyčistené pozemky vyzerajú úplne inak! Sú akoby priestrannejšie, svetlejšie… jednoducho krajšie. Tak isto to bolo aj v tomto prípade, keď sme čistili pozemok v Banskej Hodruši.

Prvý pohľad na pozemok v Banskej Hodruši. Čo nás čaká?

Keď sme dorazili do Banskej Hodruše, dedinky, ležiacej v západnej časti Štiavnických vrchov, boli sme očarení. Je to nádherný kraj, ktorý dýcha históriou a atmosférou zašlej slávy banského rozmachu. Niet divu, že ľudí takéto miesta priťahujú. Okrem krásnej prírody a histórie tu hľadajú aj športové vyžitie a relax v chalupách, učupených na úbočiach svahov.

My sme sem však neprišli za relaxom. Prišli sme splniť pracovné poslanie. Vyčistiť pozemok, ktorý sa nachádzal v strmom a neprístupnom teréne. Neprístupný bol najmä kvôli množstvu náletových drevín a tŕnistých kríkov na viacerých miestach na pozemku.

Kalkulátor cenovej ponuky

Majiteľ sa obával, že manuálne čistenie bude príliš náročné, ak nie nemožné. Preto sa rozhodol pre mechanické čistenie pozemkov a odstraňovanie náletových drevín s použitím stroja Green Climber. A touto úlohou poveril nás.


Svahová kosačka Green Climber v akcii

Ako sme postupovali pri práci?

Najprv sme sa zamerali na spodnú časť pozemku. Tu bolo potrebné vyfrézovať porast a sprístupniť pôvodný chodník, respektíve cestičku cez záhradu. Táto viedla krížom cez celý pozemok – od najnižšieho bodu, až po najvyšší. Potom, čo sme cestičku sprístupnili, vrátili sme sa opäť na začiatok. Prišiel čas na druhú fázu práce.

V tejto fáze sme frézovali a následne drvili náletové dreviny, ktoré sa nachádzali v strmom svahu pod a nad cestičkou. Dreviny, ktoré sa frézovali, boli hrubé a vyššie. Veľa času sme venovali ich drveniu.

Keďže práca bola náročná a čas pokročil, v prvý deň sa nám nepodarilo vyčistiť celý pozemok. Vrátili sme sa teda aj na druhé ráno a v práci – odstraňovaní náletových drevín, sme pokračovali.

Vo vyšších úrovniach záhrady už bol svah miernejší a pozemok nebol natoľko prerastený drevinami. Navyše, dreviny už neboli príliš hrubé, a preto sa pomerne ľahko drvili. Práca nám teda išla rýchlejšie.

Po odstránení všetkých náletových drevín bolo potrebné ešte mulčovanie trávy. Miestami rástli aj divé šípové ruže, s ktorými si však stroj Green Climber hravo poradil.

Výsledok práce a spokojnosť majiteľa

Pozemok, ktorý sme čistili dva dni, bol rozľahlý – 5000 m2. Po dohode s majiteľom sme mu teda museli venovať viac času. No stálo to za to. Poďakovaním nám bol dobrý pocit a úsmev na tvári majiteľa. A samozrejme, pohľad na záhradu, ktorú sme oslobodili spod nadvlády divo rastúcich náletových drevín.

 

cta banner greenclimbber

Podobné