Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Čistenie viníc so svahovou kosačkou GreenClimber

Svahová kosačka Stella Urus 100 v náklone

Každý vinohradník vie, že starostlivosť o vinič je skutočne náročná práca. Stačí pár dní nepozornosti a z bohatej úrody neostane nič. Preto vinohradu treba venovať množstvo času a energie. Ako si to trochu uľahčiť?

Udržateľné vinohradníctvo a úloha svahovej kosačky

Čoraz väčšiu popularitu si dnes získava udržateľné vinohradníctvo, ktoré kladie dôraz na minimum herbicídov, šetrné postreky a prácu v ekologickom režime. Často to zahŕňa aj potrebu náročných „zelených prác“, medzi inými aj časté kosenie. Keďže sa herbicídy minimalizujú, nálety a iné nechcené rastliny sa musia odstraňovať ručne – kosením. Aj to je jeden z dôvodov, prečo určite nájde svahová kosačka vo vinohrade svoje uplatnenie. Aké sú ďalšie?


Svahová kosačka Green Climber v akcii

5 dôvodov, prečo využiť svahovú kosačku na čistenie a kosenie viníc:

    1. Dostane sa do neprístupných terénov – úzke a neprístupné rady viníc môžu byť pri kosení traktorom vážny problém. Svahová kosačka to však zvládne bez problémov.
    2. Koniec ťažkej manuálnej práce – traktor sa do viníc nezmestí a ručné kosenie je naozaj tvrdá a zdĺhavá práca. Šetrite čas a svoje sily, ktoré namiesto kosenia môžete venovať inej starostlivosti o vinič!
    3. Dokáže pracovať aj na svahoch – keďže vinič sa pestuje najmä na strmších a svahovitých pozemkoch, svahová kosačka je pre vinohradníkov neoceniteľným pomocníkom.
    4. Kosenie a hnojenie v jednom – vďaka možnosti mulčovania pokosených rastlín získate nielen vyčistenie vinice, ale zároveň aj pohnojenie viniča prírodným mulčom, ktorý sa vráti späť do pôdy. A samozrejme, ak burinu z viniča vykosíte, znížite nutnosť použitia herbicídov a pesticídov.
    5. Odstránenie viničových vetiev – pri kosení svahovou kosačkou GreenClimber odstránite zároveň aj všetky nechcené viničové vetvy, ktoré oberajú o živiny hlavnú rastlinu. Tak sa opäť znižuje nutnosť použitia herbicídov.

Výsledkom udržateľného vinárstva, ktoré si však žiada manuálnu prácu navyše, je nielen kvalitné a zdravé víno, ale najmä zlepšenie životného prostredia. A to aj za pomoci svahovej kosačky GreenClimber, ktorá starostlivosť o udržateľné vinohrady jednoznačne uľahčuje.

Mám záujem o nezávislú ponuku

Podobné