Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Ako GreenClimber bojoval so šípkami

Ako GreenClimber bojoval so šípkami

Viete si predstaviť ako vyzerá pozemok, o ktorý sa šesťdesiat rokov nik nestaral? Práve takáto divočina a zároveň poriadna pracovná výzva stála pred nami pri ďalšej realizácii. Kam sme sa vybrali s kosačkou Green Climber a ako nám išla práca na rozľahlom a zároveň veľmi zanedbanom pozemku?

Neudržiavaný pozemok v Brezne

Cesta pri poslednej realizácii nás zaviedla do Brezna. Majiteľ nám predstavil svoj pozemok v rozlohe 1 hektár, ktorý bol v podstate nevyužitý naozaj dlhú dobu. Verili by ste, že sa oň nik nestaral až 60 rokov? Presne tak aj vyzeral. Pozemok bol neudržiavaný, úplne zanedbaný a doslova prerastený rôznymi náletovými krovinami a drevinami. Prevládali tu šípky a trnky.

Samozrejme, celá výmera pozemku nebola zarastená. No už na prvý pohľad bolo jasné, že kosačka Green Climber tu dostane zabrať. Šípky a trnky sa tiahli približne na ploche 3000 m2. A aj keď bol tento pozemok na liste vlastníctva vedený ako orná pôda, tú by ste na ňom hľadali márne… My sme však už pri príchode vedeli, že stroj Green Climber si s tým poradí!

Ako GreenClimber bojoval so šípkami

Ako prebiehalo čistenie pozemku

Pán majiteľ mal jasnú predstavu. Túto divočinu chcel premeniť na pasienok. Po jeho otázke, či je to možné, sme neváhali. A s kosačkou Green Climber sme sa okamžite pustili do práce. Použitý bol pracovný adaptér TF125 – lesná fréza s Wolfram-karbidovými zubami. A to z jednoduchého dôvodu. Táto fréza je totiž na boj s húževnatými trnkami a šípkami ako stvorená. A z týchto súbojov vždy vyjde víťazne!

Kalkulátor cenovej ponuky

Fréza sa teda zahryzla do šípok a trniek a začala ich pomaly likvidovať. Frézovanie a drvenie prebiehalo na ploche cca 3000 m2 a spolu si vyžadovalo 9 MTH práce. Samozrejme, odstránili a zafrézovali sme tiež vyčnievajúce pne týchto náletov, aby po našom odchode ostal pozemok pekne vyrovnaný. Nielen bez nežiaducich náletových drevín, ale aj bez pňov, ktoré by v budúcnosti mohli prekážať pri kosení a údržbe pozemku.


Svahová kosačka Green Climber v akcii

Z divočiny pasienok

Iste viete, ako to dopadlo. Aj keď sme nepochybovali, že vyčistenie pozemku sa podarí, poriadne sme sa na ňom „namakali“. Veď 60 rokov bez pravidelnej údržby si vyžiadalo svoju daň. Dnes by ste však už nepovedali, že tento pozemok bol v zanedbanom stave. A majiteľ, ale aj jeho zvieratá, sa môžu tešiť z krásneho a čistého pastviska.

Mám záujem o nezávislú ponuku

Podobné