Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Ako na zakladanie trávnika? S GreenClimber!

greenclimber reverzna freza

Často ma oslovujú ľudia, ktorí majú zarovnaný pozemok nahrubo, bagrom. Terén nie je rovný a oni sa pýtajú, čo ďalej. Ja už viem, že zakladanie trávnika treba robiť poriadne, aby sme boli v budúcnosti spokojní.

Moja skúsenosť so zakladaním trávnika

Podobný problém sme pred pár rokmi riešili s manželkou. Z finančných dôvodov sme zakladanie trávnika chceli riešiť svojpomocne. No ak ste už skúšali zhutnenú pôdu obrábať ručnými nástrojmi, viete, že je to fuška. Aj my sme pochopili, že nápad na svojpomocné zakladanie trávnika nebol najlepší.

 

Na jeseň sme kúpili elektrický rotavátor, s ktorým sme začali obrábať pôdu pod trávnik. Rotavátor síce pracoval pekne, no tam, kde boli otlačené kolesá po ťažkých mechanizmoch, nemal šancu uspieť. Preto som sa rozhodol, že zem nechám premrznúť počas zimy.

Na jar sme sa pustili do zakladania trávnika s novou energiou. Aj keď mráz pomohol, stále to bola drina. Do jám sme museli dosypávať preosiatu zeminu. Napokon bol terén pripravený na výsev a po nejakom čase sa tráva zazelenala.

Znie to dokonale, však? Po ťažkej práci sme sa dočkali výsledku v podobe krásneho trávnika. Realita bola iná. Prešli 3 roky a náš trávnik sa zmenil.

Kalkulátor pre založenie trávnika

Kúpili sme si totiž traktorovú kosačku so širokým záberom. Pri práci s ňou sa odhalili nerovnosti terénu. Niekde bola tráva pokosená až ku koreňu, inde zas ostávala vyššia. Vôbec to nevyzeralo pekne! To znamená, že sme zbytočne vyhodili peniaze, minuli veľa času a energie. Zakladanie trávnika nás čaká ešte raz. Nuž, človek sa učí na vlastných chybách.

S GreenClimber to ide lepšie

S otázkou zakladania trávnika ma oslovila istá pani. Tiež bola v situácii, že bol pozemok zrovnaný bagrom a nevedela, čo ďalej. Odporučil som jej naše služby s tým, že ťažkú prácu urobí svahová kosačka. Dostal som odpoveď, že taká služba nie pre obyčajných ľudí. Ktovie, ako trávnik u tejto pani vyzerá dnes a či si s ním poradila vlastnými silami.

Zakladanie trávnika s green climber

Naše pôdne frézovanie zameriavame práve na „obyčajných ľudí“, ktorí sa chcú podieľať na zakladaní trávnika. Robotická kosačka im prinesie úsporu času, energie a financií. Napr. plochu o rozlohe 600 m2 zarovnáme za deň a polovičné ceny oproti záhradkárskym firmám.

Ako to funguje? Stroj GreenClimber + pracovný adaptér (pôdnu frézu) prenajmeme s profesionálnou obsluhou, čo je aj najdrahšia položka v celom procese v cene priemerne 0,50€/m2 bez DPH. Ostatné už zákazník vyrieši sám. Stačí ručný nivelátor terénu s pracovnou šírkou 120 cm, výsevný vozík na presný výsev a valec, ktoré požičiavame za prijateľnú cenu.

Zakladanie trávnika s green climber

Toto profesionálne náradie privezieme priamo k zákazníkovi, ktorý má len dve úlohy. Aké? No predsa osloviť nás na spoluprácu a kúpiť si semeno trávy!

cta banner greenclimber

Podobné