Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Greenclimber čistí konský výbeh na Muránskej planine

Greenclimber čistí konský výbeh na Muránskej planine

Niektoré pracovné akcie sú ako príbeh. Začínajú náhodne, majú zápletku, odohrávajú sa na čarovnom mieste. Ako aj teraz. Zákazník nás oslovil v podstate náhodou. Inzerovali sme na predaj náš prívesný vozík. Na jednej z fotiek bol vozík odfotený aj s Green Climber LV600. Zákazník nám zavolal a povedal, že ho síce zaujal vozík, ale o to viac stroj, ktorý je na ňom. Vraj ho potrebuje na čistenie konského a kravského výbehu. A či vraj môžeme prísť do mesta Tisovec v okrese Rimavská Sobota. Dohodli sme si teda termín. A tak začalo naše pracovné dobrodružstvo na Gemeri.

Greenclimber čistí konský výbeh na Muránskej planine

Plány neprekazil ani problém s autom

Pondelok, kedy sme mali dohodnutý termín, sa blížil. No situácia nevyzerala ružovo. Auto som mal v servise a neprišla objednaná súčiastka. Preto mi ho mohli odovzdať až v utorok. Snažil som sa zohnať auto s ťažným zariadením na 2,5 t, ale nepodarilo sa. V sobotu som teda zavolal zákazníkovi na Gemer a vysvetlil mu problém. On mal však pohotové riešenie. Ak je problém len v aute, v pondelok ráno po mňa príde!

Kalkulátor cenovej ponuky

Ide sa pracovať na Muránsku planinu

Zákazník Martin naozaj dorazil. A to s rovnakým pick-upom, aký máme aj my! Ďalšia príjemná náhoda. Cesta do Tisovca prebehla výborne a v aute sme zistili, že sme naladení na rovnakej vlne. Priateľská atmosféra prispela k dobrému pocitu a ja som sa na prácu naozaj tešil. Posledné kilometre som si užíval nádheru krajiny.

Pozrite si naše služby

V Tisovci za rybníkom sme odbočili do doliny, ktorá je obkolesená strmými kopcami a nevídanými skalnými útvarmi. Naozaj úžasný pohľad, ktorý umocňovali jesenné farby, modrá obloha a dobytok, pasúci sa na kopcoch.

Miki s manželkou gazdujú na bývalom družstve, kde si prenajímajú stajňu pre kone. Neďaleko je svah – konský výbeh, ktorý potreboval údržbu. Zarastený bol najmä po krajoch. Pravá strana, kde veľmi nesvieti slnko, bola viac vlhká a zarastená náletovou jelšou, hrubou aj 10 cm. Občas sa objavilo aj malinčie.

V druhej tretine bol svah poriadne strmý. Sklon dosahoval takmer 40°. Aj s tým si však Green Climber poradil. Jednoducho som rozšíril podvozok pre väčšiu stabilitu stroja. Mierny časový sklz spôsobili staré pne, ktoré tu ostali po predošlej údržbe. Práve tie boli dôvodom, prečo domáci potrebovali Green Climber. Na pňoch by si kone mohli poraniť nohy. Preto ich bolo treba mechanicky likvidovať strojom a zarovnať úplne k zemi. V prvý deň sme zvládli dve tretiny úseku na pravej strane a spolu so zapadajúcim slnkom sme sa rozhodli oddýchnuť si.

Greenclimber čistí konský výbeh na Muránskej planine

Ráno sme pokračovali v najvyššie položených miestach. Pomulčovali sme dve veľké miesta s ostružinou malinovou a zlikvidovali nálety slivky trnkovej, ktorá rástla v hlúčikoch, aj jednotlivo. Na mieste sme ich frézovali a drvili.

Plán bol stihnúť dopoludnia konský výber a popoludní pracovať na kravskom. Síce nevyšiel, no aj tak sme odviedli prácu na ploche 3-4 ha za 13 MTH! Bol som veľmi spokojný.

Naše heslo „chránime, zachovávame a udržujeme“, sa tu naplnilo dokonale.

Po zásahu Green Climbera sa z konského výbehu stalo udržiavané miesto, dokonale bezpečné pre kone.

S Mikim sme sa rozlúčili dohodou, že sa stretneme pri práci na kravskom výbehu. Napokon všetko dopadlo úžasne. Súčiastka do auta dorazila. A tak manželka vzala deti a v rámci výletu ma prišli na Ranč pod Okrúhlou skalou vyzdvihnúť.

Mám záujem o nezávislú ponuku

Podobné