Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Svojpomocné čistenie pozemku verzus Green Climber

cistenie pozemku s greenclimber

Možno máte pocit, že služba čistenia pozemkov s Green Climber LV600 je drahá a uvažujete, či sa vám to vôbec oplatí. Nemali by ste obetovať trochu času a vyčistiť si pozemok svojpomocne? Možno dokážete nejaké euro ušetriť. Alebo skôr nie? Ak váhate, či si objednať čistenie pozemku s Green Climber LV600, práve pre vás sme si pripravili toto zaujímavé porovnanie. Koľko času a peňazí vás bude stáť svojpomocné čistenie pozemku? A koľko vás budú stáť služby Green Climber LV600?

Moja skúsenosť so svojpomocným čistením pozemku

S čistením pozemku mám aj vlastnú skúsenosť. Pre lepšiu ilustráciu vám ju opíšem. Budete si vedieť predstaviť, ako som čistil svoj pozemok, koľko času a námahy som vynaložil a koľko financií ma to stálo.

Išlo konkrétne o záhradu, na ktorej sme s manželkou neskôr postavili rodinný dom. Na začiatku to však nebola záhrada, ani stavebný pozemok. Bola to skutočná džungľa!

Kalkulátor cenovej ponuky

Na ploche asi 200 m2 v šikmom teréne rástli kríky a dreviny rôznych typov. Približne tretinu plochy zarástli tŕnisté kríky ako slivka trnková a hloh obyčajný, ktoré dosahovali výšku aj 2 metre. V ďalšej časti sa nachádzala najmä ostružina malinová a divá šípová ruža. No a v poslednej časti rástli rôzne druhy tráv a náletových porastov.


Svahová kosačka Green Climber v akcii

Jednalo sa o šikmý terén. A poviem vám, že práca na ňom naozaj nebola ľahká. Aj preto, že som v tom čase nemal s čistením pozemkov žiadne skúsenosti. K dispozícii som nemal ani žiadne náradie. Odhodlanie mi však určite nechýbalo!

Zaobstaral som si sekerku a mačetu a pustil som sa do práce. Už po pár minútach som však zistil, že to nebude také jednoduché, ako som si predstavoval. Prebojovať sa cez tŕnisté kríky bolo veľmi náročné. Rozvetvené a pichľavé konáre, ktoré sa tiahli od kmeňov, so mnou statočne bojovali.

Pozrite si naše služby

Musel som teda prácu prerušiť a zaobstarať si ešte teleskopické nožnice. Tie mi vynikajúco poslúžili na ostrihanie tŕnistých a ostrých konárov. Takto som systematicky pracoval, kým z kríkov neostali len kmene. Tie som potom vytínal ručne, keďže od nápadu kúpiť si motorovú pílu, som upustil. Práca mi síce išla od ruky a mal som radosť, ako kríky z pozemku miznú, no zabralo to naozaj veľa času. A na druhej strane sa kopili naklčované dreviny.

Keď som zdolal kríky, nasledovalo malinčie. Opäť som však musel prikúpiť náradie a zaobstaral som si krovinorez. Od námahy ma však nezachránil. Na rotačnú hlavu sa totiž začali namotávať pichľavé byle ostružín a divých ruží. Vidina ľahkej práce tak pominula. Krovinorez som musel opakovane dávať zo seba dole a odstraňovať namotané byle. Potom ho zase naštartovať, prehodiť si ho cez rameno a pokračovať vo vyžínaní… a tak niekoľko hodín stále dokola. Iste si viete predstaviť, aká to bola otrava.

V tejto fáze som skutočne začal ľutovať, že nemám k dispozícii traktor, svahovú kosačku, či poriadnu partiu pomocníkov. Práca však ani zďaleka nekončila. Pokosené malinčie bolo treba pohrabať a uložiť na kopu.

Poslednú fázu – miesta, kde rástla žihľava alebo tráva, som už po týchto skúsenostiach zvládol ľavou zadnou. Aj keď som pozemok pokosil a vyčistil, oddýchnuť som si nemohol. Veď bolo potrebné zlikvidovať množstvo nakopeného odpadu – od drevín, cez malinčie, až po hromady tráv. Rozhodoval som sa, či odpad vyveziem na zberné miesto alebo si kúpim drvičku a poštiepkujem ho. Prvá možnosť bola lacnejšia a tak som vyvážal, vyvážal a zas vyvážal

Poďme si to teda celé zhrnúť. Koľko ma toto nekonečné čistenie pozemku stálo?
Náklady:

  1. Sekera, mačeta, nožnice a hrable: 60€
  2. Krovinorez: 100€
  3. Náklady na odvoz: 30€

Čas: 10 hodín práce.
Ďalšie alternatívne náklady:
Uvažoval som o kúpe motorovej píly za 100€ a drvičky konárov do priemeru 45 mm – cca 150€.

Takže som svoj pozemok vyčistil za približne 200€ a 10 hodín. Stálo ma to však aj mozole na rukách od sekery a mačety, dopichané a doškriabané ruky a nohy, zadreté pichliače v prstoch a pod nechtami, ktoré prepichli dokonca aj rukavice, boľavé a doslova vytrasené ruky, stuhnutý chrbát z krovinorezu.

No aby som nebol len negatívny, mal som vynikajúci pocit, že som to zvládol! Môžete si však byť istí, že druhýkrát by som do toho nešiel. Pretože s Green Climber LV600 by to bolo omnoho jednoduchšie a rýchlejšie.

Čistenie pozemku s Green Climber LV600

Ako by to teda vyzeralo, keby som si na vyčistenie toho istého pozemku objednal Green Climber LV600 s drviacou hlavou?
Čas: 1-2 hodiny
Cena: 249€ s Dph *( v okrese Prievidza vrátane dopravy)
Čo všetko by kosačka Green Climber LV600 urobila?

  • Frézovanie kríkov
  • Drvenie a mulčovanie drevín priamo na mieste
  • Vyžínanie malinčia a šípových ruží
  • Kosenie trávy

Vo výsledku som teda manuálnou prácou „ušetril“ 49€. Stratil som však niekoľko hodín a moje telo výrazne pocítilo, že som sa „namakal“. Čo myslíte, stálo to za to? Ja si myslím, že nabudúce to istí kosačka Green Climber LV600, ktorá urobí všetku prácu za mňa.

cta banner greenclimbber

Podobné