Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Ako Greenclimber splnil sen o perfektnom trávniku

zakladanie trávnika v Pravenci

Rozhodnutie, ktoré stálo zato

Keď Zuzana a jej priateľ začali uvažovať o vytvorení ideálneho trávnika, stáli pred zložitým rozhodnutím. Na jednej strane bola možnosť vytvoriť ho sami, bez ďalších nákladov, no na druhej strane bola predstava o pokoji a o tom, že by strávili viac času spolu so svojimi deťmi.

Cena za firmu vs. rodina a práca. Ťažké rozhodovanie

„Rozhodovali sme sa dlho, či vôbec kontaktovať odborníka,“ povedala Zuzana. „Na jednej strane domu – pozemku sme mali možnosť si to urobiť sami. Hneď sme si uvedomili, že by to stálo veľa námahy a času ktorého nemáme nazvyš. Máme dve malé deti a manžel musí pracovať v práci. Na druhej strane sme sa však tešili z predstavy že nám to spraví firma a za jeden deň budeme mať trávnik bez starostí a viac času na rodinné chvíle.“

Ocenenie času pre rodinu a pokoja

Nakoniec Zuzana a jej manžel prišli k jednoznačnému záveru. „Rozhodli sme sa, že je lepšie zaplatiť profesionálnu firmu a využiť ten čas na niečo iné,“ vysvetlila Zuzana. „Namiesto toho, aby manžel strávil týždne osievajúc zem, presúvajúc kopce a vykonávajúc náročné práce, radšej ho chceme stráviť s našimi deťmi alebo na iných radostných aktivitách.“

Od nápadu po hotový trávnik

Po kontakte s našou firmou začal príbeh Zuzany a jej rodiny brániť smer k spokojnému koncu. „Cítili sme sa, akoby nám bolo odľahčené bremeno,“ povedala s úsmevom. „Teraz máme nádherný trávnik bez stresu a môžeme si skutočne užívať náš čas spolu.“

Kalkulátor cenovej ponuky

Ako prebiehal celý proces zakladania trávnika

Dňa 5. októbra 2023 sme sa v malebnej obci Pravenec, kde sezóna zakladania trávnika dosahovala svoje vrcholy, pustili do práce. Naša spoločnosť priniesla svoje odborné znalosti a overené technológie do každého kroku procesu, ktorý vo finále rýchlo vytvoril nádherný trávnik.

Fáza 1 – Vyrovnanie pozemku a čistenie od kameňov

Prvým krokom nášho procesu bolo dôkladné vyrovnanie pozemku a vyčistenie od kameňov. S našim moderným vybavením sme spravili frezovanie pôdy do hĺbky približne 15 cm, odstraňujúc pritom všetky prekážky a kamene.

Fáza 2 – založenie trávnika

Po vyrovnaní pozemku sme manuálne vykonali niveláciu pozemku a dbali na to, aby bol povrch pripravený na nasledujúce kroky zakladania trávnika.

Fáza 3 – výsadba trávového semena a valcovanie

S precíznym postupom sme vysiali trávnikové osivo Barenbruk vo vyššej hustote 30g/m2, čím sme zaistili, že každý centimeter pozemku dostane dostatočnú dávku semien. Následne sme manuálne zapracovali osivo do pôdy a pokračovali valcovacím procesom, ktorý pomáha k správnemu kontaktu semien s pôdou a podporuje rovnomerný rast trávy.

Fáza 4 – aplikácia štartovacieho osiva a dokončenie procesu

Štartovacie osivo Expert Start bolo aplikované v množstve 25g/m2, poskytujúc tráve prvotný impulz a optimálny štart do života. Po dokončení tohto kroku sme sa venovali detailom, aby sme zabezpečili, že každý centimeter zákazníkovho pozemku bude pripravený na rastúci trávnik.

Čas s kávou, obedom a profesionálnou diskusiou s klientom

Celý proces, vrátane prestávok na kávu a obed, trval približne 7 hodín. Bolo to nie len o práci, ale aj o vytváraní dokonalého miesta, kde rodina bude môcť tvoriť spomienky a žiť si podľa predstáv.

Fotodokumentácia od začiatku do konca

Pred:

Zakladanie trávnika sme robili 5.10.2023. Po pár dňoch – 23. októbra 2023 sme pozreli na náš dosiahnutý pokrok, keď tráva už trčí a začína vytvárať kúzelný obraz. Fotografie z tohto dňa nám ukazujú výsledky našej práce pri teplom počasí, keď nie je pálivé slnko, je to ideálny čas na zakorenenie a rast nového trávnika.

Po pár dňoch:

Záverečná séria fotiek je po viac než mesiaci a ukazujú nám krásny trávnik, ktorý teší klienta.

Splnenie očakávaní a radostné začiatky

S ukončením sezóny 2023 čo sa týka služby zakladania trávnikov sme dosiahli splnenie očakávaní našich klientov a otvorili dvere novým, radostným začiatkom v ich zelených oázach. GreenClimber je pripravený na ďalšie výzvy vytvárania krásnych trávnikov, pretože každý trávnik má svoj vlastný príbeh a my sme tu, aby sme ho pomohli napísať.

Mám záujem o nezávislú ponuku

Podobné