Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Ako sme pripravili pole na založenie trávnika v Malom Čepčíne

Nivelovanie. valcovanie, výsadba trávy v Malom Čepčíne

Za ďalším našim klientom a taktiež za ďalšou výzvou pre nosič náradia a svahovú kosačku GreenClimber, sme sa vybrali do obce Malý Čepčín. Obec sa nachádza v Žilinskom kraji, obkolesená miernou pahorkatinou a charakteristická svojimi lužnými tmavými pôdami. Práve o pozemok s takouto pôdou sme sa mali postarať v tomto prípade. Samozrejme, za pomoci svahovej kosačky GreenClimber.

Čo bolo treba urobiť v Čepčíne?

Nivelovanie. valcovanie, výsadba trávy v Malom Čepčíne

Po príchode do obce sme sa stretli s majiteľom pozemku, ktorý nás odviedol priamo na miesto prác. Po obhliadke vysvitlo, že sa jedná o pomerne malý úsek poľnohospodárskej pôdy. Konkrétne išlo o pole s rozlohou 500 m2. Posúdili sme stav pozemku a po rozhovore s majiteľom bolo jasné, že je potrebné túto časť poľnohospodárskej pôdy nivelovať. Prebehla tu totiž hlboká orba, po ktorej bol pozemok veľmi nerovný. Cieľom majiteľa pozemku bolo vyrovnať povrch tak, aby tu bolo možné vysiať trávu a založiť pekný trávnik.

Kalkulátor pre založenie trávnika

Nivelovanie. valcovanie, výsadba trávy v Malom Čepčíne

Ako prebiehali práce?

  1. Obhliadka a príprava. Pozemok sme si najskôr dôkladne obhliadli, aby sme zistili, či sa na ňom nenachádza rôzny odpad, prípadne nechcený organický materiál. Pozemok bol vcelku čistý. Odstránili sme zvyšky burín, sem – tam nejaký väčší kameň a drobné nečistoty.
  2. Frézovanie. V prvom rade sme s pomocou kosačky GreenClimber pristúpili k frézovaniu pôdy. Veľké hrudy bolo potrebné rozdrviť, aby sa s pôdou dalo ďalej pracovať. Hrudy sme drvili do hĺbky.
  3. Nivelovanie. Po nivelovaní bol pozemok vyrovnaný, vyčistený a pripravený na výsadbu semena trávy. Táto časť prác nám spolu zabrala cca 2 MTH.
  4. Výsev trávy. V ďalšom kroku sme pristúpili k samotnému výsevu trávy. Použitý bol špeciálny nadstavec na nosič náradia GreenClimber, ktorý umožnil rovnomerný a dôkladný výsev semena.
  5. Valcovanie. V poslednom kroku bolo potrebné pozemok upraviť valcovaním. Vďaka tomu sa semeno trávy dokonale zapracovalo do pôdy a pozemok bol urovnaný. Výsev a valcovanie nám takisto zabrali spolu cca 2 MTH.

Nivelovanie. valcovanie, výsadba trávy v Malom Čepčíne

Tri týždne po výsadbe

Vo výsledku sme teda na kúsku poľa o rozlohe 500 m2, ktorý bolo potrebné pripraviť na výsadbu trávnika a samotnú trávu aj vysiať, strávili spolu približne 4 MTH. Práce sme zvládli vlastne za jedno popoludnie. A ako vždy, aj v tomto prípade bol majiteľ nadmieru spokojný. Veríme, že mu jeho krásny novozaložený trávnik bude robiť radosť!

Mám záujem o nezávislú ponuku

Podobné