Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Ako sme vdýchli život desaťročia zanedbanej záhrade…

Ako sme vdýchli život desaťročia zanedbanej záhrade...

Boli ste už vo Volovských vrchoch na Spiši? Tento kút Slovenska sa určite oplatí navštíviť. Ako na mnohých miestach našej krajiny, aj tu je nádherná príroda a celkovo, krásny kraj. O kráse Volovských vrchov som sa presvedčil konkrétne v obci Stará voda, kde klient potreboval komplexnú úpravu naozaj zanedbaného pozemku.

Príchod do Starej vody

Keď som dorazil do Volovských vrchov, bol som očarený. Aj keď Stará voda je pomerne nenápadná obec, krása prírody sa jej uprieť nedá. To isté platí aj pre pozemok, ktorý čakal na zásah svahovej kosačky a nosiča náradia Green Climber.

Ako sme vdýchli život desaťročia zanedbanej záhrade...

V tomto prípade sa jednalo o záhradu a pasienok. Vravíte si, že na obyčajnej záhrade nemohlo byť veľa práce? Aj ja som si to spočiatku myslel. No obhliadka miesta ma vyviedla z omylu. Zahrada spolu s priľahlým pasienkom mala totiž výmeru 9500 m2. Na tom by možno takisto nebolo nič výnimočné. Najhoršie však bolo, že pozemky boli v skutočne zanedbanom stave. Nik sa o nich nestaral viac ako 30 rokov! Tento majiteľ sa však rozhodol, že pozemkom s našou pomocou vdýchne nový život.

Kalkulátor pre založenie trávnika

Čo všetko sme s Green Climber zvládli?

Ako sme vdýchli život desaťročia zanedbanej záhrade...

Pustili sme sa teda do práce. A že toho bolo treba urobiť skutočne veľa! V prvom rade som pozemok musel zbaviť náletových drevín. Tie boli frézované a drvené priamo na mieste. Okrem toho však bola záhrada a pasienky mimoriadne hrboľaté. Boli doslova posiate krtincami, mraveniskami a ďalšími nerovnosťami. Povrch teda bolo treba vyrovnať a odstrániť všetky nerovnosti, vyčnievajúce pne a organické nečistoty.

Ako sme vdýchli život desaťročia zanedbanej záhrade...

Ako pracovný adaptér som zvolil UTF frézu s otočnými kladivami. Je to naozaj výkonný stroj, ktorý v podstate slúži aj ako lesný mulčovač. So všetkými nerovnosťami a náletovými drevinami na tomto rozľahlom pozemku si dokonale poradil.

Ďalší krásny výsledok je na svete!

Ako sme vdýchli život desaťročia zanedbanej záhrade...

Opäť som sa, spolu s klientom, presvedčil o tom, že Green Climber zvládne aj tie najnáročnejšie terény a ťažké práce. Vo výsledku som v obci Stará voda pri úprave pozemkov o rozlohe 9500 m2 strávil dva dni. Tie dni však stáli za to. Po práci pozemok vyzeral doslova ukážkovo. A nielen to! Dokonca ožil a rozvoňal sa sviežosťou a čistotou.

Klient bol naozaj nadšený a Green Climber nevedel vynachváliť. Na pozemku si totiž chce založiť malú rodinnú farmu. Úprimne môžem povedať, že po našom zásahu je na to pozemok dokonale pripravený!

Mám záujem o nezávislú ponuku

Podobné