Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Naše práce. Úprava pozemku a zakladanie trávnika v Pravenci.

kompletne zakladanie travnika Pravenec, fotografia po 2 týždnoch, Servis trávnika po dvoch týždňoch. Dosev a valcovanie

Sme radi, že sme sa opäť mohli podieľať na splnení malého sna o krásnom trávniku a upravenom dvore pri rodinnom dome. Tento krát v Pravenci.

Práce na pozemku v Pravenci

nosičom náradia GreenClimber sme zavítali do Pravenca neďaleko Prievidze a na starosti sme dostali pozemok o výmere 110 m2, obklopený stromami a s výhľadom na kopce. Majiteľ zatúžil po novom trávniku, ktorý bude ozdobou jeho záhrady. Na prvý pohľad bolo jasné, že súčasný trávnik neprosperuje. Bol plný holých miest a namiesto trávy tu rástla skôr burina. Bolo jasné, že je potrebné začať takpovediac od nuly Tak sme sa do toho pustili. Ako prebiehali práce?

Kalkulátor pre založenie trávnika
  1. Spracovanie pôdy pôdnou frézou. Najprv bolo potrebné pôdu spracovať frézou. Fréza pôdu rozdrvila až do hĺbky 14 cm a tak ju pripravila na prijatie semena trávy.
  2. Ručné nivelovanie. V ďalšom kroku sme pristúpili k nivelovaniu. Pozemok sa ručne za použitia valca vyrovnal. Odstránili sa prípadné kamene a organický materiál.
  3. Pieskovanie. Použili sme 1 tonu kremičitého piesku, ktorý sa zapracoval do ílovitej pôdy. Ten pôdu výrazne vylepšil a zlepšil podmienky na prosperovanie trávneho semena.
  4. Výsev trávnej zmesi. Po dohovore s majiteľom pozemku sme vybrali trávnu zmes Barenbrug FPF lawn 30g/m2. Vďaka kosačke GreenClimber sa semeno trávy rovnomerne vysialo na celú plochu pozemku a zapracovalo sa do pôdy. Nehrozia tak žiadne hluché miesta a trávnik nebude nutné dosievať. Pri bežnom „rozsypaní“ trávneho semena bez zapracovania do pôdy totiž existuje riziko, že semená odfúkne vietor alebo ich vyzobú vtáci. Pri použití stroja GreenClimber také niečo nehrozí.

Prečítajte si: Greenclimber vo vašej záhrade. Ako vám pomôže?

  1. Roztiahnutie záhradného substrátu. Aby sa tráve skutočne darilo, na povrchu sme rozriahli záhradný substrát, ktorý skvalitní pôdu. Napokon bola plocha pohnojená za použitia hnojiva Expert start 30g/m2.

Práce na zakladaní trávnika boli týmto ukončené. Pán majiteľ bol mimoriadne spokojný, pretože ušetril množstvo práce a námahy, ktorú by bez našich služieb pri zakladaní trávnika istotne musel vynaložiť. A onedlho sa bude môcť tešiť z krásneho zdravého trávnika!

Mám záujem o nezávislú ponuku

Podobné