Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Greenclimber vo vašej záhrade. Ako vám pomôže?

Greenclimber vo vašej záhrade. Ako vám pomôže?

Kúpili ste pozemok so zanedbanou záhradou? Alebo ste sa jednoducho rozhodli, že je najvyšší čas založiť vo vašej záhrade nový okrasný trávnik? Ak je vaša záhrada plná náletových drevín, koreňov alebo pňov, pripravte sa na to, že vás čaká naozaj náročná práca. Ak na to nemáte špeciálne náradie, výsledok bude takpovediac nulový. Omnoho rozumnejšie je zavolať si na pomoc svahovú kosačku Greenclimber.

Čistenie záhrady a založenie trávnika s Greenclimber

Zanedbané záhrady bývajú väčšinou plné malinčia, poplazov, rôznych náletových drevín, ale aj starých pňov, ktoré sa nik nenamáhal odstrániť. S tým všetkým si Greenclimber hravo poradí. Ako dá vašu záhradu do poriadku?

Odstraňovanie  – frézovanie pňov

Ak by ste chceli peň odstrániť vlastnými silami, čakajú vás hodiny kopania a namáhavej práce. Greenclimber hĺbkovo odstráni peň, až do 30 cm pod úroveň terénu. Žiadne časti pňa teda nezostanú na povrchu a vy sa môžete tešiť z rovného pozemku, bez nechcených starých pňov. Prečítajte si viac o odstraňovaní pňov.

Spracovanie pôdy frézou

Pravdaže, môžete si celý pozemok ručne porýľovať. Určite si však viete predstaviť, koľko času a úsilia vás to bude stáť. A výsledok iste nebude taký dokonalý, ako to dokáže Greenclimber s pomocou nástavca pôdnej frézy. Pôdy rozdrví do hĺbky až 14 cm. Zároveň zakope kamene, vyčistí a vyrovná plochu, ktorá je tak dokonale pripravená na zakladanie nového trávnika. Pôda sa zároveň prevzdušní a skyprí, čo je dôležité pre dobré prijatie trávneho semena. Prečítajte si viac o frézovaní pôdy.

Ďalšie prípravné práce

Ak pred založením trávnika treba, okrem predchádzajúcich krokov, vykonať aj nejaké ďalšie, Greenclimber sa o to postará. Môže ísť napríklad o odstránenie náletových drevín, či rôzne prípravné práce ako odstránenie organického materiálu z pozemku (napr. štiepkovanie) alebo úprava plochy bagrom. Prečítajte si viac o našich prácach.

Založenie trávnika

Po predchádzajúcich prácach nastáva samotný výsev trávneho semena. Stroj na sadenie trávy semená rovnomerne rozloží, aby nedošlo k vzniku holých miest na trávniku. Semeno sa tiež zapracuje do pôdy. Prečítajte si viac o založení trávnika.

Kalkulátor pre založenie trávnika

Valcovanie trávnika

Aby bolo založenie trávnika dovŕšené tak, ako sa patrí, posledným krokom je valcovanie. Vďaka tomu sa semeno naozaj dobre zapracuje do pôdy a terén ostáva perfektne zarovnaný. Prečítajte si viac o valcovaní pôdy.

Čo poviete, za aký čas by ste zvládli takéto práce svojpomocne? Nevravíme, že to nie je možné! No Greenclimber to zvládne profesionálne, za zlomok času a s dokonalým výsledkom. Presvedčte sa o tom vo vašej vlastnej záhrade.

Mám záujem o nezávislú ponuku

Podobné