Chcete cenovú ponuku? Volajte 0908 774 282 →

Zakladanie trávnika s GreenClimber v 7 krokoch

greenclimber reverzna freza

Hustý a krásne zelený trávnik chce mať pri svojom dome alebo v záhrade hádam každý. Iste poznáte ten príjemný pocit, keď sa v lete bosými nohami prejdete po mäkkej tráve. Ako však takýto trávnik založiť? GreenClimber zvládne tento proces – od počiatočnej úpravy pozemku, až po zapracovanie semena trávy do pôdy, bez problémov!

Ako prebieha proces zakladania trávnika?

Plánujete, že si necháte pomôcť so zakladaním trávnika a obrátite sa na tím GreenClimber? Radi by sme vás oboznámili s tým, ako proces zakladania trávnika vlastne prebieha:

1️⃣ Teoretická príprava

V prvom rade si dohodneme stretnutie. Priamo na mieste posúdime požiadavky klienta a zároveň posúdime aj stav pozemku. Rozhodneme, aké práce bude potrebné vykonať ešte pred samotným výsevom. Samozrejme, všetko podrobne rozoberieme s klientom a prispôsobíme sa jeho nárokom.

Zakladanie trávnika

2️⃣ Prípravné práce

Je možné, že pozemok bude v takom stave, že pred výsevom ho bude potrebné upraviť. V tom prípade je možná napríklad úprava pozemku bagrom, vyzbieranie kameňov a konárov, postriekanie buriny, či mulčovanie a zber rôzneho organického materiálu.

Kalkulátor pre založenie trávnika

3️⃣ Pôdne frézovanie

Ako vidíte, kým dôjde na sadenie trávy, pozemok je potrebné riadne upraviť. Dôležité je aj pôdne frézovanie, pri ktorom GreenClimber rozdrví pôdu do potrebnej hĺbky, až 14 cm. Aj vďaka tomu sa semeno trávy lepšie uchytí a založenie trávnika bude úspešné.

4️⃣ Nivelovanie alebo „kozmetická úprava“ pozemku

Tak, aby pred výsadbou trávy bol pozemok dokonale  pripravený, vyčistený a zarovnaný. Vo výsledku tak bude trávnik pôsobiť naozaj dobre.

Zakladanie trávnika

5️⃣ Výsev trávnika

Prichádza na rad samotné sadenie trávy. Použije sa stroj na sadenie trávy, ktorý semeno rovnomerne rozloží.

6️⃣ Zapracovanie semena do zeme

Aby neostalo na povrchu pôdy, odkiaľ by ho mohol odniesť vietor, prípadne  vyzobať vtáctvo. GreenClimber preto zapracuje semeno do potrebnej hĺbky.

7️⃣ Valcovanie

Konečné valcovanie a uhladenie pôdy je už len čerešničkou na torte!

Postup sadenia trávy sa vám môže zdať zložitý. Ak by ste to mali robiť ručne, skutočne je to ťažká práca. Či už sa rozhodnete pre založenie trávnika na jar alebo na jeseň, GreenClimber je vám plne k dispozícii. Netrápte sa s prípravou pôdy pod trávnik. Kontaktujte nás a nechajte to na GreenClimber! Vyhnite sa ťažkej práci a tešte sa z dokonalého trávnika.

zakladanie travnika

Podobné